Březen 2010

37.Díl "Holky z Čech"

31. března 2010 v 12:45 | M*MaJQi |  Holky z Čech- Povídka
37.Díl
Když se Marky s Richie vrací z restaurace, potkají Michelle a Henryho ruku v ruce. Společně pak kráčí na hotel. Cestou se ještě domluví, že zítra vyrazí všichni čtyři do kina na nějaký nový horor.

Sprechen Sie Deutsch?

24. března 2010 v 18:29 | M*MaJQi |  Fotoaparát
Opět se projevila má úchylka, focení. Konečně jsem využila první sluneční paprsky a fotila (musím podotknout, že vložením na blog.cz je horší kvalita v mém notebooku jsou fotky mnohem kvalitnější)
Ale teď už k tématu NĚMČINA. Je to jazyk, který se učím od základní školy, ale stále v něm mám velké nedostatky i když je to pouze jediný cizí jazyk co mám. Rozhodla jsem se s tím něco dělat, chodím na doučování, což trochu pomohlo, ale zázrak to není. Stále si říkám kde je ten problém, že mi to nejde, učím se, ale nejde mi to, snažím se, ale nejde mi to…
www.us5-majketka.blog.cz
Přitom němčina je jazyk, který se mi líbí a chtěla bych umět mluvit německy. Kolikrát, když dostanu špatnou známku (což je často) si říkám. "Prosím, vyhoďte mě v Německu a nechejte mě tam". Třeba bych se naučila lépe mluvit, kdybych jinak něž německy mluvit nemohla. Ovšem to, že se dostanu do Německa jen tak nehrozí, takže si musím poradit sama. Bádala jsem co udělat. Doma nikdo německy nemluví, takže mě napadlo pár věcí. Koukání na německé pohádky, mluví tam pomalu a většinou jednoduchou němčinou, však dlouho můj oblíbený německý kanál nezůstane zapnutý, naši německy jak už jsem zmiňovala nemluví, takže poslouchat německé žvatlání (tak tomu říkají) je nebaví a můj oblíbený kanál se přepíná na nějaký český. Mám ale záložní plán, začala jsem si psát e-maily s jednou holčinou, německy, takže si procvičuji němčinu jak jen to jde a také jsem se odhodlala koupit si dvojjazyčnou knížku a čtu. Knížka se mimochodem jmenuje Vierundzwanzig Stunden aus dem Leben einer Frau, překlad: čtyřiadvacet hodin ze života jedné ženy (najdete ji i na fotografii).
www.us5-majketka.blog.cz
Jen doufám, že tohle všechno k něčemu bude a pomůže mi to, protože němčina se mi líbí a chci umět německy. Německo se mi líbí, jednou bych se tam ráda podívala a taky se tam domluvila.
Vaše Markét

Jaro i jarní nálada je tu…

20. března 2010 v 19:32 | M*MaJQi |  Fotoaparát
Troufám si tvrdit, že konečně je tu jaro. Kdyby jste mě dnes viděli, řekli by jste si, že jsem asi blázen, ale ne, nejsem, jen mě ráno probudilo sluníčko na které jsem čekala opravdu dlouho. Už se těším na ty teplé dny, až sleze teď už ošklivý, špinavý sníh a já budu moci vzít své botasky a vyjít si jen tak v oblíbených kalhotách, mikině nebo dokonce jen tričku. Prostě až shodím všechny ty zimní vrstvy oblečení, kterých mám abych řekla pravdu už plné zuby.
www.us5-majketka.blog.cz
Díky sluníčku a teplejšímu počasí už mi je nejspíše také lépe, doufám, že tohle nachlazení co právě prožívám je na dlouhou dobu poslední, protože věčné ležení doma mě nebaví. Těším se na procházky přírodou, trávení času s přáteli venku, polehávání na sluníčku a dlouhé večery v té naší krásné, malé vesničce s těma nejlepšíma lidma.
Vaše Markét

36.Díl "Holky z Čech"

20. března 2010 v 11:35 | M*MaJQi |  Holky z Čech- Povídka
36.Díl
"Myslím, že tohle by měl vědět doktor, řeknu mu o tom". Jay odejde čekat na doktora do haly, Zbyněk jde do pokoje, kde už jsou všechny holky z našeho týmu i s Izzym.

Povídky

18. března 2010 v 10:31 | M*MaJQi
Píši povídky o mé oblíbené slupině US5, občas do povídky zapojím i osoby, které znám díky blogu.cz nebo US5. Nemyslím si, že povídky jsou nějaké mistrovské dílo, ale rozhodně mi daly velkou práci, protože mají několik dílů. Pokud se tedy rozhodněte nějakou tu povídku přečíst, budu ráda za komentáře.

POVÍDKY


35.Díl "Holky z Čech"

14. března 2010 v 14:53 | M*MaJQi |  Holky z Čech- Povídka
35.Díl
"Prostě proto, to nikdo z vás nepochopí". Zvednu se ze židle, protože mi začnou téct slzy a já nechci aby mě takhle viděli. "Omlouvám se". Vyběhnu ven na chodbu, však za sebou uslyším hlas Jaye, rozběhnu se ze schodů, přes halu, kde si mě všimne Zbyněk, ale já běžím dál, neposlouchám jeho volání.

Markét, majitelka blogu.

14. března 2010 v 14:45 | M*MaJQi
www.us5-majketka.blog.cz
Jmenuji se Markéta, jsem obyčejná 18ti letá dívka, která se narodila 26 listopadu 1992, studuje druhým rokem sošsociální v Jihlavě. Žiji již od narození na Vysočině v malé nejmenované vesničce nedaleko Havlíčkova Brodu.
Miluji svou rodinu, přátele, muziku, US5, sport, focení, povídky, USA, Německo, Anglii, čokoládu, gumové medvídky, mléko, špagety, ovečky, papoušky, vánoce, halloween, plyšáky, polštáře, foťák, americké komedie a romantické filmy.
Jak už jsem zmiňovala mám ráda zahraničí, ale byla jsem jen v pár státech. Ráda bych se jednou podívala hlavně do velkých měst jako je New York, Chicago, London, Berlin, Wien, Paris…
Můj vzor je Richie Stringini, je to zpěvák mé oblíbené popové skupiny US5.
Nemá ráda pomluvy, tmu, strašidelné příběhy, kouření, alkohol, drogy, houby a pavouky.
Možná se ptáte z jakého důvodu jsem založila 29.února 2oo8 blog. První důvod byl podávání informací o skupině US5, však kopírování článku mě později omrzelo. Začala jsem tedy fotit vlastní fotky a psát vlastní, originální články.
Kontakt: e-mail: sengin@seznam.cz

Fotoaparát

14. března 2010 v 14:39 | M*MaJQi
Pokud jste si četli informace o mé osobě, tušíte, že ráda fotím. Někdy mi přijde, že je to taková má úchylka. Foťák ať už na telefonu nebo digitální musím mít stále při ruce. Jsem schopna fotit třeba v obchodním domě regály, dokonce ještě dříve, než si je hodlám vyfotit, narovnám v nich zboží a pak konečně cvak, snímek je na světě.
Pokud tedy máte zájem, je tu má rubrika Fotoaparát, kde najdete různé fotografie a malé psaný k nim.

FOTOAPARÁT


Pláči, když vidím svůj jídelníček.

13. března 2010 v 14:49 | M*MaJQi |  Fotoaparát
Ano, čtete dobře. Uvědomuji si to až v poslední době, upozornila mě tedy na to hlavně moje mamka. Sama jsem si všimla, že jediné teplé jídlo, které mám je večeře, protože obědy ve škole nestíhám. Proto můj oběd většinou tvoří pečivo s nějakou pomazánkou, ovoce či zelenina. Pokud mluvím o snídani, tak snídám, ale jen občas, protože často ráno nemám chuť snídat nebo prostě nestíhám.
A teď k fotografii, která mě vlastně o mém stravování donutila přemýšlet, Koblih. Mám koblihy (s ovocnou náplní) ráda, stejně jako muffiny (i ty jsem chtěla vyfotit, ale přijela Denuška a jelikož je má stejně ráda jako já, nezbyl materiál na focení, zůstaly pouze drobečky a košíčky). V poslední době však sladkého jím méně, spíše když se učím abych vydržela a měla energii. Raději si poslední době dám nějaký zeleninový salát, těstoviny, hlavně tedy špagety, ty miluji (skoro se vším, jen ne s kečupem, to opravdu ne, nejraději si je osmažím a přidám oblíbené koření a sýr).
Neví jak je to u vás, ale od té doby co jsem na střední škole, hlavně tedy od druhého ročníku, opravdu můj jídelníček je jedna velká katastrofa.
Vaše Markét

34.Díl "Holky z Čech"

10. března 2010 v 17:28 | M*MaJQi |  Holky z Čech- Povídka
34.Díl
Chvilku si spolu jen tak povídají, ale pak se Richie rozhodně za Marky zajít a sedí společně na balkóně. Víc se poznají, ale pak Richie zavzpomíná na situaci, trapnou situaci podle Marky.

Přemýšlení o dnešní módě!

9. března 2010 v 17:55 | M*MaJQi |  Fotoaparát
To, že jsou kytky "IN" neznamená, že přestanu nosit fialovou, která letěla minulý rok. Však je to pravda. Dočtete se i vidíte v nákupních centrech, že kytky tento rok opravdu poletí. Moje babička řekla; "Děti květin se vrací". Ale ano, mě přijde, že se začíná nosit to co se nosívalo dříve, samozřejmě v modernějším provedení.
Na fotografii vidíte látku ze které jsem si nechala ušít tašku, je to spíše takový vak a kosmetickou taštičku. Ale nevybrala jsem si látku protože jsou na ní květiny, které jsou in. Je to černá s kombinací šedého vzoru, což je moc pěkná kombinace, nemyslíte? Dle mého názoru jednoduchá a v jednoduchosti přeci spořívá krása.
Ale abych se vrátila zpátky k tématu. Já osobně bych nikdy nebyla schopna svůj šatník měnit každý rok, protože je vždy něco nového na to já osobně nemám finanční prostředky a svého oblečení si vážím, mám ho ráda a také ho ráda nosím.
Vaše Markét

33.Díl "Holky z Čech"

8. března 2010 v 19:35 | M*MaJQi |  Holky z Čech- Povídka
33.Díl
Do prostoru se začali scházet další a další lidé, takže kluci, naše holky a tým Victorie se již přemístili na svá místa, kde si objednali i pití.

32.Díl "Holky z Čech"

6. března 2010 v 12:09 | M*MaJQi |  Holky z Čech- Povídka
32.Díl
Následující den jsme si daly pauzu, já si tak ještě ráno mohla projít texty písniček na koncert.
Bylo půl jedné a Jay stál u dveří, přesně jak bylo domluveno a jelo se na letiště. Na letišti si Jay vyřídil vše potřebné, ale odjel až, když si byl jistý, že sedím v letadle, které míří do Vídně.

Zápisník a tužka se vždy hodí...

4. března 2010 v 16:22 | M*MaJQi |  Fotoaparát
Stále jsem bádala nad napsáním dalšího článku a nějaké té fotografii. Včera v noci jsem nemohla usnout, pustila jsem si tedy své oblíbení rádio, rádio Vysočina. Večer vždy hrají ty nejlepší písničky, dobře se u nich usíná i přemýšlí. Ten večer byl můj pokoj zalit jemným světlem z pouličních lamp.Lamp u nás na vesnici není tolik jako ve městech, ale i tak můj pokoj byl v kouzelném světle a já začala přemýšlet…
Proč ten zápisník a tužka? Říkáte si, že tohle není fotka k tématu o kterém jsem psala? Ale ano je! Tento zápisník nosím skoro všude, spolu s tužkou, občas přemýšlím i jindy než v noci, často o hodině ve škole nebo v autobuse. Zápisník mi pak pomáhá vše zaznamenat, kolikrát mě napadne při přemýšlení věta, kterou bych chtěla použít v povídce, nebo situace jaká by v ní mohla nastat. Hned tedy popadnu tužku a snažím se vše zaznamenat. Papír a tužka je jeden z nejlepších vynálezů, člověk se může díky tomu nechat unést svou fantazií a prostě mít alespoň chvilku nereálný život a jen tak si snít.
Vaše Markét

31.Díl "Holky z Čech"

3. března 2010 v 16:28 | M*MaJQi |  Holky z Čech- Povídka
31.Díl
Ve studiu jsme strávili tři hodiny, což pro nás bylo složité- dává to opravdu zabrat. Polehlém obědu musíme do tělocvičny a pracovat na choreografii, potřebujeme toho ještě hodně vylepšit.